Elektronická databáze KVĚTENA KARLOVARSKA
Nové stránky věnované květeně Karlovarského kraje byly spuštěny v listopadu 2012. Projekt připravovalo EC MELUZÍNA RCAB dva roky a považuje je za svoji nosnou aktivitu v oblasti podpory environmentální výchovy a vzdělávání obyvatel na několik příštích let.
Internetové stránky EC Meluzína RCAB

Vstupte na www.kvetena.info

Stránky budou sloužit k publikování článků a fotografií o regionální květeně. Dále zde bude prezentována školní botanická zahrada v Dalovicích slovem i obrazem.

Hlavní částí stránek je výběrová databáze cca 1200 druhů rostlin dokladovaných na území Karlovarského kraje. Databáze umožňuje provádět výběry podle ekologických, biologických, systematických kriterií i podle hledisek různých významů pro lidskou populaci. Pro zájemce o podrobnou informaci včetně fotodokumentace druhu je databáze vybyvena přímými prokliky stránky věnované vybranému druhu na jiné weby české i zahraniční.

Závěrečná zpráva z projektu

Doufáme, že stránky a databáze bude vydatným pomocníkem a společníkem nejenom žákům a studentům, ale pomohou také lesníkům, zemědělcům, vodohospodářům i dalším profesím, které se potýkají s rostlinami ve volné krajině. Na stránkách uvítáme i zahradníky a zahrádkáře, či turisty a všechny, kteří se věnují rostlinám ve svém volném čase.

Za laskavou podporu vytvoření stránek i samotné výběrové databáze děkujeme Karlovarskému kraji, Ministerstvu životního prostředí České republiky, Lesům České republiky, s.p. a Českému svazu ochránců přírody.

tisk, přečteno 861x