Krása na výšku: Závěsné květináče pro zahradu i interiér

Závěsné květináče jsou skvělým způsobem, jak využít prostor ve výšce a přidat do zahrady nebo interiéru nový rozměr krásy. Některé rostliny se totiž skvěle hodí právě do závěsných květináčů a výhodou je, že je tak lze mít na očích a užívat si jejich krásy doslova na dosah.

Závěsné květináče v zahradě

Závěsné květináče jsou v zahradě skvělou volbou pro využití vertikálního prostoru. Můžete je umístit na stěny, ploty, sloupky nebo dokonce na stromy, a tak získat prostor pro rostliny, které by jinak potřebovaly mnoho místa na zemi. Mezi tyto rostliny patří například petunie, surfinie, muškáty, rozchodníky a další. Závěsné květináče lze také umístit na terasu nebo balkon, kde vytvoří krásnou dekoraci a ušetří místo na podlaze.

Existuje mnoho různých typů závěsných květináčů, které se liší velikostí, materiálem, barvou a designem. Můžete si vybrat z kovových, dřevěných, keramických nebo plastových květináčů v různých tvarech a velikostech. Pokud máte zahradu v rustikálním stylu, mohou být vhodné květináče ze dřeva, které budou ladit s okolní přírodou. Pro moderní zahrady jsou skvělým řešením kovové květináče v minimalistickém designu.

Závěsné květináče v interiéru

Závěsné květináče nejsou určeny pouze pro venkovní prostředí, ale skvěle se hodí i do interiéru. Můžete je umístit na stěny, zábradlí, stropy nebo dokonce na visící regály a tak vytvořit zvláštní atmosféru v obývacím pokoji, kuchyni nebo ložnici. Mezi rostliny vhodné pro interiérové závěsné květináče patří například kapradiny, sukulentky, kaktusy, fialky a další.

Pro interiérové závěsné květináče se hodí jemné a elegantní květináče, které nebudou rušit celkový dojem místnosti. Můžete si vybrat z keramických květináčů v pastelových barvách, kovových květináčů v matném provedení nebo například z květináčů z korku, které působí velmi přírodně.

Závěsné květináče jsou skvělým způsobem, jak využít prostor ve výšce a přidat do zahrady i interiéru nový rozměr krásy. Vyberte si ty nejkrásnější závěsné květináče pro vaši zahradu nebo interiér na nabytekprehledne.cz.